“Civinity Mājas” uzsāk apkures sezonu

2021.09.24

“Civinity Mājas” uzsāk apkures sezonu

Uzņēmums “Civinity Mājas” ir uzsācis apkures sezonu, un uz šo brīdi apkurei pieslēgtas jau ap 45 % uzņēmuma apsaimniekoto namu. Salīdzinot ar pagājušā gada apkures sezonas sākumu, šajā sezonā siltumenerģijas tarifs Rīgā pieaudzis par 44 %. Uzņēmums prognozē arī parādnieku skaita pieaugumu.

Tā kā vēsie laikapstākļi ir iestājušies agrāk, šogad apkures sezona tiek uzsākta nedaudz ātrāk un straujāk.  Šonedēļ siltumenerģijas padeve ir sākta jau 45 % māju, un nākamās nedēļas laikā apkure tiks pieslēgta visiem “Civinity Mājas” klientiem. 

Saistībā ar apkures sezonas sākumu, aktualizējies arī parādnieku jautājums. Neskatoties uz to, ka joprojām atsevišķām mājām ir apkures maksājumu parāds no pagājušās sezonas, siltumenerģija tiks pieslēgta visiem “Civinity Mājas” klientiem. 

Siltuemenerģijas tarifs šīs sezonas sākumā Rīgā ir par 44 % lielāks nekā 2020. gada sezonas sākumā.  Attiecīgi par 22 % pieaugs iedzīvotāju ikmēneša maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem, salīdzinot ar pērnā gada apkures sezonas rēķiniem.   Tāpat uzņēmums prognozē, ka līdz ar to parādu skaits sezonā var pieaugt pat par 10 %, salīdzinot ar 2020./2021.gada apkures sezonu. 

“Šis atkal ir brīdis, kad aktualizējās jautājums par tiešajiem norēķiniem ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Mēs uzskatām, ka normatīvais regulējums, kas nosaka iespēju iedzīvotājiem veikt tiešos maksājumus komunālo pakalpojumu piegādātājam, ir jāpilnveido un jāpapildina ar stingrākiem un skaidrākiem nosacījumiem. Ir saprotamāk jānosaka, kādā veidā pakalpojumu sniedzējiem jānodrošina klientiem šāda iespēja, turklāt tā nevar būt finansiāli neizdevīgāka, tas ir, pielāgojot dārgus rēķinu apkalpošanas tarifus.  Tiešie norēķini veiksmīgi strādā citās pilsētās, un, iespējams, būtu laiks arī galvaspilsētas iedzīvotājiem dot šo iespēju.  Tiešie norēķini noteikti palīdzētu daudziem iedzīvotājiem nejusties ķīlnieku lomā ik gadu pirms apkures sezonas sākuma, kad apkures padeve visai mājai ir apdraudēta parādnieku dēļ”, norāda Nora Birkena, AS “Civinity Mājas” valdes locekle, Dzīvojamo ēku pārvaldīšanas un pārdošanas departamenta vadītāja. 

Šobrīd visas “Civinity Mājas” apsaimniekotās ēkas ir sagatavotas apkures sezonai – gan tehniski, gan arī uzņēmums ir veicis visus maksājumus AS “Rīgas siltums” par iepriekšējo sezonu. Apkures pieslēgšana “Civinity Mājas” klientiem pēdējo gadu laikā nav kavējusies.