Ko darīt ar Ziemassvētku eglīti pēc svētkiem?

2023.01.04

Ko darīt ar Ziemassvētku eglīti pēc svētkiem?

Lai cik skaista gan būtu bijusi Ziemassvētku eglīte, tomēr tuvojoties Zvaigznes dienai, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem aktuāls kļūst jautājums – kur un kā no tās būtu pareizi un ērti atbrīvoties. 

Lai atkritumu konteineri netiktu pārpildīti un namu pagalmus nerotātu nobirušu egļu zari, atkritumu apsaimniekotāji Rīgas pilsētā organizē bezmaksas Ziemassvētku eglīšu izvešanu.

  • Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētā,  laika posmā no 7. līdz 29. janvārim to nodrošinās atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums PS “LAUTUS VIDE”.
  • SIA “CleanR” apsaimniekotajās zonās – Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā, Pārdaugavas Kurzemes rajonā, bezmaksas eglīšu izvešana tiks nodrošināta līdz 31. janvārim.
  • Rīgas Ziemeļu rajonā bezmaksas eglīšu izvešana ir jāpiesaka uzņēmumam SIA “Eco Baltia Vide” līdz 10. janvārim.  

Ziemassvētku eglīšu izvešana tiks nodrošināta nedēļas nogalēs, no objektiem, kur to būs pieteicis nama apsaimniekotājs.

Namu iedzīvotāji ir aicināti  eglītes atstāt pie sadzīves atkritumu konteineriem, pirms tam tās atbrīvojot no svētku rotājumiem. Ir vērts paturēt prātā, ka egles garumā virs 2 metriem Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētāun 2,5 metriem pārējās pilsētas zonās ir jāsadala vairākās daļās, jo tās tiks nodotas tālāki pārstrādei.

Atceries, ka eglīšu nodošana aktritumu apsaimniekotājiem, net būt nav vienīgais veids kā no tām atbrīvoties.  Tā var būt noderīga dzīvnieku audzētajiem, kā arī izmantojama dārzos –  mulčas veidošanai vai augu pārsegšanai.